Yazı Yazarak Para Kazanma

İnternet sitelerinde editörlük yaparak, yazı yazarak para kazanma yöntemi olarak adlandırılır. İçerik site sahipleri tarafından kararlaştırılır. Bu yöntem ile yazarlık yaparak para kazanmak mümkündür.

Yazarlık Çeşitleri Nelerdir?

  • Haber Yazarlığı,
  • Spor Yazarlığı,
  • Seo Uyumlu Makale Yazarlığı,
  • Moda Yazarlığı,
  • Sağlık Yazarlığı
  • Ekonomi Yazarlığıdır.

 

Yukarı da yer alan yazarlık çeşitleri belki sizlere uzak gelebilir. Fakat sizlere 6 yıllık büyük bir tecrübenin verdiği bilgi yükü ile nasıl yazı yazarak para kazanacağınız hakkında bilgi vereceğim.

Evden yapılacak işler arasında en popüler olan yazı yazarak para kazanma sayesinde birçok kişiye ek gelir kazandıran hatta geçim yapmasını sağlayacak kadar kazançlar sağlayan para kazanma yollarından biridir.

Uzun zamandır yazmayı planladığım bu konu oldukça popüler ve nerede ise hiç ölmeyecek sektörlerden birisi. Yazı yazmak belki dergi, kitap gazete olarak zamanla azalabilir, fakat bu azalma İnternet mecrasına da artı olarak katkı sağlamaktadır. Bu nedenle yazı sektöründe hiçbir zaman zayıflama olmayacaktır.

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Sizlerde yazı yazarak para kazanma konusunda bilgi edinerek rahatlıkla kazanç sağlayabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kaliteli içerik çıkarmak ve verilen işleri zamanında teslim etmek olacaktır.

Kimler içeri yazarı olabilir?

Şimdi soru soruyorsunuz, acaba ben yazı yazabilir miyim?  Eğer okuma yazma biliyor ve az biraz da klavye ile haşır neşir iseniz yazı yazmama gibi bir ihtimaliniz bulunmamakta. Sadece tecrübe olarak biraz yavaş olacaksınız fakat, ilerleyen zamanlarda hızınızı ve tecrübenizi arttırarak daha hızlı bir yol katedebilirsiniz.

Yazı yazarak ne kadar kazanırım?

Yazarlık yaparak edineceğiniz tecrübe ve ulaşacağınız mertebeye göre artan oranlarda kazanç elde etmek mümkündür. Yazacağınız yazılar standart, orta ve uzman seviye olarak değişiklik sağlayan türlerde sağlanmaktadır. Standart yazarların yazdıkları 100 kelime başına ücretler uzman seviye de ki yazarların yazdıkları içeriklere göre biraz düşüktür.

Bir yazarın aylık kazancı ortalama 500 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.

One Reply to “Yazı Yazarak Para Kazanma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir